fotím svadby a nevesty cez okno
Blog

Čo fotím, keď nefotím svadby?

Tento rok (2019) mi svadobná sezóna začína netradične neskoro. Nie, žeby som sa netešil z toho, že som nemusel fotiť žiadne svadby v zime, ale už začína byť vonku fajne teplo a ja stále čakám. Veľmi rád totiž fotím svadby. Nie som workoholik, ale mám rád ťažkú prácu, čo fotenie svadby určite je a navyše potrebujem za sebou vidieť aj výsledok.

Náhoda?

Viac – menej náhoda rozhodla o tom, že som si raz zobral do školy fotoaparát a odfotil som jednu moju žiačku cez okno na našom fotoateliéri. Fotografia vyzerala neobyčajne zaujímavo. O tom svedčí asi aj to, že ju na svojom instagramovom profile zdieľal Fujifilm Slovakia, na čo zareagovali aj iní žiaci, ktorí sa takýmto spôsobom nechali mnou vyfotiť. Medzičasom ma zdielal na svojom instagramovom profile aj Fuji X lovers, s fotografiou Sofie, prváčky, ktorú som odfotil na hodine, ktorú som zastupoval. Čím sa fotografia rozšírila prakticky do celého sveta.

Vzniká mi tak pekný projekt nazvaný Cez okno, z ktorého sa veľmi teším. Takéto ,,Cez okno“ fotenie ma baví. Páči sa mi to, páči sa aj študentom a to je pre mňa motivácia ísť v tomto projekte ďalej. A možno takéto niečo využijem aj na nejakej svadbe 😉 Každopádne nezaháľam a fotím, aj keď práve nemám žiadne svadby.

Nika, moja žiačka, ktorá ma v tomto fotení veľmi podporila.
fotograf BB
Laura, ktorá má za sebou prax aj ako modelka aj ako fotografka.
fotograf z Banskej Bystrice
Andrej. Páčilo sa mi experimentovať s odrazmi okna a s farebným kontrastom studených a teplých farieb.
Cez okno
Teším sa, že medzi vyfotenými žiakmi je aj Viktória. Veľmi zaujímavý typ.
Cez okno
Oliver, ktorý pokračuje vo fotení aj po skončení školy a raz z neho snáď bude skvelý slovenský fotograf, na ktorého budeme všetci učitelia na škole hrdí.
Cez okno
Nádherná Majka. Tiež stvelá fotografka. Veľmi mám rád túto fotografiu pre kontrast modrého monitora vpravo, môjho svetra a Majkyných očí s farbou jej pleti.
Cez okno
Majka v čierobielom prevedení.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *